Showing Archived Posts

Debat; a duhet që analiza PSA të kryhet në mënyrë rutinë?

E Hënë, 10 Tetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ka kohë që mes komunitetit mjekësor në Shtetet e Bashkuara vazhdon debati në rritje, lidhur me një analizë rutinë për zbulimin e herëshëm të kancerit në prostat.

Posted in Uncategorized

Debat; a duhet që analiza PSA të kryhet në mënyrë rutinë?

E Hënë, 10 Tetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ka kohë që mes komunitetit mjekësor në Shtetet e Bashkuara vazhdon debati në rritje, lidhur me një analizë rutinë për zbulimin e herëshëm të kancerit në prostat.

Posted in Uncategorized

Një mënyrë trajtimi për migrenën

E Hënë, 10 Tetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Më shumës e 29 milionë amerikanë vuajnë nga dhimbje e migrenës. Gratë kanë 3 herë më shumë gjasa sesa burrat të preken pres saj. Migrena cilësohet si një nga llojet më të këqia të dhimbjeve kronike. Por ajo edhe mund të trajtohet suksesshëm, kirurgjikisht.

Posted in Uncategorized

Një mënyrë trajtimi për migrenën

E Hënë, 10 Tetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Më shumës e 29 milionë amerikanë vuajnë nga dhimbje e migrenës. Gratë kanë 3 herë më shumë gjasa sesa burrat të preken pres saj. Migrena cilësohet si një nga llojet më të këqia të dhimbjeve kronike. Por ajo edhe mund të trajtohet suksesshëm, kirurgjikisht.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

October 2011
M T W T F S S
« Sep   Nov »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31