Showing Archived Posts

Një vaksinë e rikombinuar kundër kancerit në gji dhe vezore duket premtuese

E Martë, 08 Nëntor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Vaksina e re rikombinuar (Transvac) quhet Poxviral dhe një studim në revistën “Klinical Cancer Research”” thotë se ajo është treguar e efektshme për ngadalësimin e zhvillimit të kancerit në gji dhe vezore – dhe në zgjatjen e jetës së pacienteve.

Posted in Uncategorized

Një vaksinë e rikombinuar kundër kancerit në gji dhe vezore duket premtuese

E Martë, 08 Nëntor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Vaksina e re rikombinuar (Transvac) quhet Poxviral dhe një studim në revistën “Klinical Cancer Research”” thotë se ajo është treguar e efektshme për ngadalësimin e zhvillimit të kancerit në gji dhe vezore – dhe në zgjatjen e jetës së pacienteve.

Posted in Uncategorized

Fëmijët e etërve me depresion, më në rrezik nga problemet emocionale

E Martë, 08 Nëntor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë studime kanë treguar se fëmijët mund të ndikohen negativisht nga sëmundjet mendore të nënave .

Posted in Uncategorized

Fëmijët e etërve me depresion, më në rrezik nga problemet emocionale

E Martë, 08 Nëntor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë studime kanë treguar se fëmijët mund të ndikohen negativisht nga sëmundjet mendore të nënave .

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

November 2011
M T W T F S S
« Oct   Dec »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930