Showing Archived Posts

Fëmijët dhe Kolesteroli

E Hënë, 14 Nëntor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Forcimi i arterieve është problem jo vetëm për të rriturit. Akademia amerikane e pediatrisë tani rekomandon që të gjithë fëmijët 9 vjeç e sipër duhe të kontrollohen për nivel të lartë kolesteroli.

Posted in Uncategorized

Fëmijët dhe Kolesteroli

E Hënë, 14 Nëntor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Forcimi i arterieve është problem jo vetëm për të rriturit. Akademia amerikane e pediatrisë tani rekomandon që të gjithë fëmijët 9 vjeç e sipër duhe të kontrollohen për nivel të lartë kolesteroli.

Posted in Uncategorized

Efekti Domino i dietës

E Hënë, 14 Nëntor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim vë në dukje se kur një anëtar i familjes i nënshtrohet ditetës për të rënë nga pesha, në këtë betejë përfshihen edhe pjestarë të tjerë të familjes.

Posted in Uncategorized

Efekti Domino i dietës

E Hënë, 14 Nëntor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim vë në dukje se kur një anëtar i familjes i nënshtrohet ditetës për të rënë nga pesha, në këtë betejë përfshihen edhe pjestarë të tjerë të familjes.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

November 2011
M T W T F S S
« Oct   Dec »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930