Ushqimi dhe gjumi

E Premte, 25 Nëntor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

Është vënë re se pasi njeriu ka ngrënë mish gjel-deti, ndjen se i vjen gjumë. Shkencëtarët tani thonë se mishi i gjelit të detit përmban një lëndë ushqyese të quajtur “triptofan”.  Triptofani, thonë ata, është i lidhur me shtimin e një kimikati në tru –  i quajtur “serotonin” – i cili nxit gjumin.

Por “triptofani” është një amino acid i zakonshëm që gjenden në shumë ushqime me përmbajtje të lartë proteinash. Në fakt, personi duhet të hajë  një gjel-det të tërë para se sasia e mjaftueshme e triptofanit të arrijë të ndikojë serotonin në tru për t’a vënë në gjumë.

Ekspertët thonë se ekzistojnë 3 faktorë që e bëjnë njeriun t’i vijë gjumë;

– ushqimet me karbohidrate si patatet pure ose byreku me kungull. Karbohidratet rrisin ‘serotonin’ në tru më shumë sesa mishi i gjel-detit, dhe njeriu ka më shumë gjasa për të ndjerë gjumë.

– dy a tre gota birrë ose verë sjellin gjumë

– trupi i njeriut është programuar për të ndjerë gjumë gjatë kohës së pasdites. Shumica e njerëzve e ndjejnë nevojën për “një sy gjumë” pasditeve.

Ekspertët thonë se kjo duhet parë si diçka normale, prandaj nuk duhet fajësuar ushqimi dhe nuk duhet shkurajuar. Gjumi i pasdites  është i shëndetshëm, thonë ata.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

November 2011
M T W T F S S
« Oct   Dec »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930