Showing Archived Posts

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >

Goditjet e heshtura në tru

E Premte, 30 Dhjetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Goditjet e heshtura ndodhin më shpesh sesa mendohej…dhe ato mund të shpjegohen me humbjen gjithnjë e më shumë të kujtesës gjatë viteve. Sipas statistikave, 11 milionë amerikanë vuajnë çdo vit nga këto goditje të heshtura në tru.

Posted in Uncategorized

Goditjet e heshtura në tru

E Premte, 30 Dhjetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Goditjet e heshtura ndodhin më shpesh sesa mendohej…dhe ato mund të shpjegohen me humbjen gjithnjë e më shumë të kujtesës gjatë viteve. Sipas statistikave, 11 milionë amerikanë vuajnë çdo vit nga këto goditje të heshtura në tru.

Posted in Uncategorized

2011-Disa arritje nga fusha e mjekësisë

E Enjte, 29 Dhjetor 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një Exo-Skelet që lejon një të paralizuar të ecë përsëri; një aparat fotografik që mat kaloritë duke vëzhguar dietën e fëmijës; një analizë gjaku që i mundëson mjekët të dallojnë një qelizë të vetme kanceroze mes miliarda qelizash të shëndetëshme; Këto dhe të tjera janë disa nga përparimet që shënoi […]

Posted in Uncategorized

2011-Disa arritje nga fusha e mjekësisë

E Enjte, 29 Dhjetor 2011
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një Exo-Skelet që lejon një të paralizuar të ecë përsëri; një aparat fotografik që mat kaloritë duke vëzhguar dietën e fëmijës; një analizë gjaku që i mundëson mjekët të dallojnë një qelizë të vetme kanceroze mes miliarda qelizash të shëndetëshme; Këto dhe të tjera janë disa nga përparimet që shënoi […]

Posted in Uncategorized

Analizë fryme për diagnostikimin e kancerit të mushkërive

E Mërkurë, 28 Dhjetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkencëtarët e klinikës së Klevelandit në bashkëpunim me kolegët në Universitetin e Ilinoit kanë shpikur një pajisje për diagnostikimin e saktë të kancerit të mushkërive.

Posted in Uncategorized

Analizë fryme për diagnostikimin e kancerit të mushkërive

E Mërkurë, 28 Dhjetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkencëtarët e klinikës së Klevelandit në bashkëpunim me kolegët në Universitetin e Ilinoit kanë shpikur një pajisje për diagnostikimin e saktë të kancerit të mushkërive.

Posted in Uncategorized

Shqetësime rreth gripit të derrit

E Mërkurë, 28 Dhjetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një gjë që nuk është folur shpesh është se gripi të derrit ishte një problem global në vitin 2009. Tani ka disa shqetësime në rritje  mbi një rishfaqje të mundshme të këtij gripi në SHBA.

Posted in Uncategorized

Shqetësime rreth gripit të derrit

E Mërkurë, 28 Dhjetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një gjë që nuk është folur shpesh është se gripi të derrit ishte një problem global në vitin 2009. Tani ka disa shqetësime në rritje  mbi një rishfaqje të mundshme të këtij gripi në SHBA.

Posted in Uncategorized

Operacionet në kyçe, më të shumta mes grave

E Shtunë, 24 Dhjetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimet tregojnë se gratë janë më aktive se kurrë më parë, duke ruajtur shëndetin nëpërmjet ushtrimeve fizike.

Posted in Uncategorized

Operacionet në kyçe, më të shumta mes grave

E Shtunë, 24 Dhjetor 2011
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimet tregojnë se gratë janë më aktive se kurrë më parë, duke ruajtur shëndetin nëpërmjet ushtrimeve fizike.

Posted in Uncategorized
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

December 2011
M T W T F S S
« Nov   Jan »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031