Showing Archived Posts

Gërhitja tek fëmijët dhe ADHD

E Martë, 06 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri në “Journal of Pediatrics” shqyrton mundësinë e lidhjes midis gërhitjes tek fëmijët dhe problemeve në sjellje – përfshi ADHD – në moshë më të rritur.

Posted in Uncategorized

Gërhitja tek fëmijët dhe ADHD

E Martë, 06 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri në “Journal of Pediatrics” shqyrton mundësinë e lidhjes midis gërhitjes tek fëmijët dhe problemeve në sjellje – përfshi ADHD – në moshë më të rritur.

Posted in Uncategorized

Vitamina D dhe adoleshentet

E Martë, 06 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë flitet për të mirat e së ashtuquajturës “Vitamina Diell” (D). Një studim i ri thotë se vitamina D duket se ul ndjeshëm rrezikun e prekjes nga fraktura e kockave tek vajzat adoleshente.

Posted in Uncategorized

Vitamina D dhe adoleshentet

E Martë, 06 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë flitet për të mirat e së ashtuquajturës “Vitamina Diell” (D). Një studim i ri thotë se vitamina D duket se ul ndjeshëm rrezikun e prekjes nga fraktura e kockave tek vajzat adoleshente.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031