Showing Archived Posts

Jetë me zemër artificiale

E Premte, 23 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një pacient 51-vjeçar nga Wasilla e Alaskës doli këto ditë nga spitali me zemër artificiale.

Posted in Uncategorized

A ekziston ndonjë shenjë që mund të parashikojë goditjet në zemër?

E Premte, 23 Mars 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studime të panumërta janë kryer mbi rreziqet për goditje në zemër dhe si të ulen ato. Por si për çdo sëmundje, për të parashikuar goditjet në zemër – shpesh të papritura – mjekëve u duhet një shenjë.

Posted in Uncategorized

A ekziston ndonjë shenjë që mund të parashikojë goditjet në zemër?

E Premte, 23 Mars 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studime të panumërta janë kryer mbi rreziqet për goditje në zemër dhe si të ulen ato. Por si për çdo sëmundje, për të parashikuar goditjet në zemër – shpesh të papritura – mjekëve u duhet një shenjë.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031