Showing Archived Posts

Autizmi, më i përhapur sesa mendohej

E Premte, 30 Mars 2012
2 comments

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një raport i ri i qeverisë amerikane thotë se autizmi është më i zakonshëm sesa mendohej më parë – ky çrregullim prek më shumë se 1 në 88 fëmijë.

Posted in Uncategorized

Autizmi, më i përhapur sesa mendohej

E Premte, 30 Mars 2012
2 comments

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një raport i ri i qeverisë amerikane thotë se autizmi është më i zakonshëm sesa mendohej më parë – ky çrregullim prek më shumë se 1 në 88 fëmijë.

Posted in Uncategorized

Kanceri – i parandalueshëm në 50% të rasteve

E Premte, 30 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Përparime të mëdha janë bërë në diagnostikimin dhe trajtimin e kancerit ndërkohë që kërkimet për një kurë vazhdojnë.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031