Showing Archived Posts

Trajtimi i të fikëve

E Premte, 02 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Të fikët, vilani, alivani, zali është e njëjta gjë – njeriu papritur pëson marrje-mendsh, humbet ndjenjat, trupi “këputet”, rrëzohet.

Posted in Uncategorized

Trajtimi i të fikëve

E Premte, 02 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Të fikët, vilani, alivani, zali është e njëjta gjë – njeriu papritur pëson marrje-mendsh, humbet ndjenjat, trupi “këputet”, rrëzohet.

Posted in Uncategorized

Paralajmërime të reja rreth barnave Statin

E Premte, 02 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Administrata amerikane e ushqimeve dhe barnave (FDA) njofton se do të shtojë paralajmërimet mbi sigurinë e ilaçeve Statin, sepse ato lidhen me rrezikun e humbjes së kujtesës, konfuzioninin, dhe mendohet se shtojnë rrezikun e zhvillimit të diabetit. 

Posted in Uncategorized

Paralajmërime të reja rreth barnave Statin

E Premte, 02 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Administrata amerikane e ushqimeve dhe barnave (FDA) njofton se do të shtojë paralajmërimet mbi sigurinë e ilaçeve Statin, sepse ato lidhen me rrezikun e humbjes së kujtesës, konfuzioninin, dhe mendohet se shtojnë rrezikun e zhvillimit të diabetit. 

Posted in Uncategorized

Pirja e kafesë nuk lidhet me sëmundje kronike

E Enjte, 01 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Rreth kafesë janë bërë shumë studime për të përcaktuar rolin e saj në shëndetin e njeriut. Dhe rezultatet kanë qënë kundërthënëse nëse kafeja ndikon ose jo në sëmundjet e zemrës, goditjet në tru, etj.

Posted in Uncategorized

Pirja e kafesë nuk lidhet me sëmundje kronike

E Enjte, 01 Mars 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Rreth kafesë janë bërë shumë studime për të përcaktuar rolin e saj në shëndetin e njeriut. Dhe rezultatet kanë qënë kundërthënëse nëse kafeja ndikon ose jo në sëmundjet e zemrës, goditjet në tru, etj.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031