Showing Archived Posts

Program peshkimi që ndihmon njerëzit me kancer

E Enjte, 12 Prill 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Është një program i veçantë për njerëzit që luftojnë kancerin – pushim falas ku ata shijojnë natyrën, luftojnë dëshpërimin, krijojnë miqësi. Është përvojë që ofron gjithashtu mësime të jetës.

Posted in Uncategorized

Program peshkimi që ndihmon njerëzit me kancer

E Enjte, 12 Prill 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Është një program i veçantë për njerëzit që luftojnë kancerin – pushim falas ku ata shijojnë natyrën, luftojnë dëshpërimin, krijojnë miqësi. Është përvojë që ofron gjithashtu mësime të jetës.

Posted in Uncategorized

Sistem i automatizuar me ultratinguj për diagnostikimin e kancerit të gjirit

E Enjte, 12 Prill 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Komisioni i Administrates së Ushqimeve dhe Barnave (FDA) miratoi dje (11 prill) përdorimin e një teknologjie të re në kontrollet mjekësore për kancer në gji.

Posted in Uncategorized

Sistem i automatizuar me ultratinguj për diagnostikimin e kancerit të gjirit

E Enjte, 12 Prill 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Komisioni i Administrates së Ushqimeve dhe Barnave (FDA) miratoi dje (11 prill) përdorimin e një teknologjie të re në kontrollet mjekësore për kancer në gji.

Posted in Uncategorized

Radiografia e shpeshtë e dhëmbëve lidhet me kancerin në tru

E Enjte, 12 Prill 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimi i ri sugjeron se radiografitë e dhëmbëve tek fëmijët mund të krijojnë probleme për shëndetin më vonë. Dhe prindërit mund të jenë veçanërisht të shqetësuar. Por disa ekspertë të shëndetësisë ngrenë pyetje mbi metodologjinë e studimit.

Posted in Uncategorized

Radiografia e shpeshtë e dhëmbëve lidhet me kancerin në tru

E Enjte, 12 Prill 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimi i ri sugjeron se radiografitë e dhëmbëve tek fëmijët mund të krijojnë probleme për shëndetin më vonë. Dhe prindërit mund të jenë veçanërisht të shqetësuar. Por disa ekspertë të shëndetësisë ngrenë pyetje mbi metodologjinë e studimit.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30