Botox, jo vetëm për heqjen e rrudhave

E Enjte, 26 Prill 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës

Botox është proteinë ose një ilaç kozmetik që jepet në formë injeksioni për zhdukjen e rrudhave. Por një studim në revistën e shoqatës amerikane të mjekësisë thotë se “botox” mund të ndihmojë pak edhe për parandalimin e dhimbjeve të përditëshme të kokës dhe migrenës kronike. Studimi tregoi se disa pacientë të trajtuar me “botox” kundër rrudhave, kishin pasur më pak raste kokëdhimbjesh se zakonisht. Por sipas studimit, “botox” nuk ishte treguar i efektshëm tek pacientët me dhimbje të shkaktuara nga tensioni kronik ose migraine episodike

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

April 2012
M T W T F S S
« Mar   May »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30