Showing Archived Posts

Ish-zonja e parë Nancy Reagan po rimëkëmbet pas një rrëzimi

E Enjte, 24 Maj 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Rrëzimi është një shkaktar kryesor i problemeve shëndetësore mes të moshuarve. Kockat e tyre janë të dobësuara, trupi jo i fortë, prandaj edhe rimëkëmbja merr kohë.

Posted in Uncategorized

Ish-zonja e parë Nancy Reagan po rimëkëmbet pas një rrëzimi

E Enjte, 24 Maj 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Rrëzimi është një shkaktar kryesor i problemeve shëndetësore mes të moshuarve. Kockat e tyre janë të dobësuara, trupi jo i fortë, prandaj edhe rimëkëmbja merr kohë.

Posted in Uncategorized

Apnea e gjumit dhe sheqeri në gjak

E Mërkurë, 23 Maj 2012
2 comments

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Edhe një lidhje tjetër befasuese; njerëzit që vuajnë nga apnea e gjumit duhet të kontrollojnë nivelin e sheqerit në gjak, thuhet në një studim tjetër të ri mbi apnean.

Posted in Uncategorized

Apnea e gjumit dhe sheqeri në gjak

E Mërkurë, 23 Maj 2012
2 comments

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Edhe një lidhje tjetër befasuese; njerëzit që vuajnë nga apnea e gjumit duhet të kontrollojnë nivelin e sheqerit në gjak, thuhet në një studim tjetër të ri mbi apnean.

Posted in Uncategorized

Apnea e gjumit lidhet me kancerin

E Mërkurë, 23 Maj 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Vështirësia e frymëmarrjes në gjumë quhet ndryshe edhe apnea e gjumit. Apnea ndodh kur personi në gjumë nuk arrinë të mbushet me frymë për shumë sekonda deri në një minutë.

Posted in Uncategorized

Barnat dietikë lidhen me dëmtimin e mëlçisë

E Martë, 22 Maj 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës A mundet që tabletat për humbje peshe të dëmtojnë mëlçinë? Kjo është e mundur, thuhet në studimin e një rrjeti kundër sëmundjeve të mëlçisë.

Posted in Uncategorized

Tymi i duhanit dhe pasojat afatgjate tek fëmijët

E Hënë, 21 Maj 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkencëtarët tani kanë vendosur lidhjen midis duhanit që pihet në prani të fëmijëve dhe sëmundjeve të frymëmarrjes kur ata rriten.

Posted in Uncategorized

Tymi i duhanit dhe pasojat afatgjate tek fëmijët

E Hënë, 21 Maj 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkencëtarët tani kanë vendosur lidhjen midis duhanit që pihet në prani të fëmijëve dhe sëmundjeve të frymëmarrjes kur ata rriten.

Posted in Uncategorized

Procedurë pa barna për trajtimin e astmës

E Hënë, 21 Maj 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një spital në veri të Teksasit është i pari në rajon që po provon një procedurë e cila mund të ofrojë lehtësim afat-gjatë të personave me astmë.

Posted in Uncategorized

Procedurë pa barna për trajtimin e astmës

E Hënë, 21 Maj 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një spital në veri të Teksasit është i pari në rajon që po provon një procedurë e cila mund të ofrojë lehtësim afat-gjatë të personave me astmë.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

May 2012
M T W T F S S
« Apr   Jun »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031