Showing Archived Posts

Gjenetika dhe paraliza obstetrike cerebrale

E Enjte, 07 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Cerebral Palsy – Paralizë Obstetrike Cerebrale ose shkurtimisht CP, është një grup çrregullimesh që mund të përfshijë trurin dhe funksionet e sistemit nervor si lëvizjet, të mësuarit, dëgjimin, shikimin dhe të menduarit.

Posted in Uncategorized

Frojd, faj dhe depresion

E Enjte, 07 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, <;;a href=”http://www.voanews.com/albanian/news/” target=”_blank”>;;Zëri i Amerikës Studime të ndryshme kanë treguar se truri i një njeriu me depresion reagon ndryshe ndaj ndjenjës së fajit – edhe pasi ka dalë nga gjendja depresive.

Posted in Uncategorized

Frojd, faj dhe depresion

E Enjte, 07 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, <;;a href=”http://www.voanews.com/albanian/news/” target=”_blank”>;;Zëri i Amerikës Studime të ndryshme kanë treguar se truri i një njeriu me depresion reagon ndryshe ndaj ndjenjës së fajit – edhe pasi ka dalë nga gjendja depresive.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930