Showing Archived Posts

Teknologjia e imazheve mjekësore dhe rreziku nga kanceri

E Martë, 12 Qershor 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Mjekësia moderne ka sot në dispozicion më shumë mjete për imazhe sesa më parë. Por së bashku me teknologjitë e reja vijnë edhe paralajmërimet për kancerin që shkakton rrezatimi.

Posted in Uncategorized

Teknologjia e imazheve mjekësore dhe rreziku nga kanceri

E Martë, 12 Qershor 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Mjekësia moderne ka sot në dispozicion më shumë mjete për imazhe sesa më parë. Por së bashku me teknologjitë e reja vijnë edhe paralajmërimet për kancerin që shkakton rrezatimi.

Posted in Uncategorized

Barnat statin dhe lodhja

E Martë, 12 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Barnat statin merren nga miliona njerëz për uljen e kolesterolit. Por kjo s’do të thotë se ato janë pa efekte të mundshme anësore.

Posted in Uncategorized

Barnat statin dhe lodhja

E Martë, 12 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Barnat statin merren nga miliona njerëz për uljen e kolesterolit. Por kjo s’do të thotë se ato janë pa efekte të mundshme anësore.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930