Showing Archived Posts

Ku njeriu ndahet nga peshkaqeni

E Enjte, 14 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Paraardhësi i përbashkët i të gjithë vertebrorëve në Tokë i ngjan një peshkaqeni – në këtë përfundim arrijnë paleontologët pas analizimit të fosileve të një peshku 290 milionë vjeçar.

Posted in Uncategorized

Një mënyrë popullore por e debatueshme për rënie nga pesha

E Enjte, 14 Qershor 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Procedura e re shihet si një alternativë më e lehtë për operacionin bypass në stomak. Ajo kryehet pa bisturi, për njerëzit që duan të dobësohen deri në 30 kilogram. Deri tani, pacientët janë të kënaqur, por jo kritikët.

Posted in Uncategorized

Një mënyrë popullore por e debatueshme për rënie nga pesha

E Enjte, 14 Qershor 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Procedura e re shihet si një alternativë më e lehtë për operacionin bypass në stomak. Ajo kryehet pa bisturi, për njerëzit që duan të dobësohen deri në 30 kilogram. Deri tani, pacientët janë të kënaqur, por jo kritikët.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930