Showing Archived Posts

Kalciumi dhe Vitamina D shtesë – dëm apo dobi

E Premte, 15 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Sa të efektshme janë kalciumi dhe vitamina D shtesë? Mund të sjellin ato më shumë dëm sesa dobi për shëndetin?

Posted in Uncategorized

Kalciumi dhe Vitamina D shtesë – dëm apo dobi

E Premte, 15 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Sa të efektshme janë kalciumi dhe vitamina D shtesë? Mund të sjellin ato më shumë dëm sesa dobi për shëndetin?

Posted in Uncategorized

Pyetja “po sikur…?” dhe depresioni

E Premte, 15 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës S’ka njeri që të mos jetë penduar për diçka që ka bërë ose nuk mundi t’a bënte. Dhe pyetja “Po sikur..?”, që shoqërohet gjithmonë me psherëtimë, mund të jetë me pasoja – thuhet në një studim, botuar në revistën ‘Science’ – dyshimet rreth alternativave që njeriu ka zgjedhur ndikojnë shëndetin […]

Posted in Uncategorized

Pyetja “po sikur…?” dhe depresioni

E Premte, 15 Qershor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës S’ka njeri që të mos jetë penduar për diçka që ka bërë ose nuk mundi t’a bënte. Dhe pyetja “Po sikur..?”, që shoqërohet gjithmonë me psherëtimë, mund të jetë me pasoja – thuhet në një studim, botuar në revistën ‘Science’ – dyshimet rreth alternativave që njeriu ka zgjedhur ndikojnë shëndetin […]

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2012
M T W T F S S
« May   Jul »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930