Showing Archived Posts

Ndëshkimi trupor dhe sëmundjet mendore

E Mërkurë, 04 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Si i disiplinojnë prindërit fëmijët e tyre? – ngre pyetjen një studim. Dhe përgjigja që autorët japin është se një numër i madh prindërish përdorin forma të ndëshikimit fizik që krijojnë probleme më shumë se sa zgjidhin.

Posted in Uncategorized

Glaxo Smith-Kline, probleme me ligjin

E Martë, 03 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kompania farmaceutike Glaxo Smith-Kline, ka një problem të madh me autoritetet – ajo akuzohet që se u ka dhënë mjekëve ryshfete për të shitur barnat e saj.

Posted in Uncategorized

Glaxo Smith-Kline, probleme me ligjin

E Martë, 03 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kompania farmaceutike Glaxo Smith-Kline, ka një problem të madh me autoritetet – ajo akuzohet që se u ka dhënë mjekëve ryshfete për të shitur barnat e saj.

Posted in Uncategorized

Sindroma e ‘zemrës së thyer’ e mbron zemrën

E Hënë, 02 Korrik 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Goditja në zemër tek njerëzit që përjetojnë stres të rëndë, aktualisht mbron zemrën nga nivelet e larta të adrenalinës, thuhet në një studimi të ri, botuar në revistën Circulation.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

July 2012
M T W T F S S
« Jun   Aug »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031