Showing Archived Posts

Çokollata zvogëlon rrezikun e goditjes në tru tek meshkujt

E Premte, 31 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Tjetër lajm rreth çokollatës – e njohur si dhuratë tradicionale e burrit për gruan

Posted in Uncategorized

Çokollata zvogëlon rrezikun e goditjes në tru tek meshkujt

E Premte, 31 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Tjetër lajm rreth çokollatës – e njohur si dhuratë tradicionale e burrit për gruan

Posted in Uncategorized

Studim – rrezikshmëria e barkut të madh

E Premte, 31 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Njeriu është mirë të provojë herë pas here ushqime të shijshme, por një studim paralajmëron rreth mbi-kënaqësisë. Studimi nga Klinika Mayo sjell një lajm të keq për ata që kanë depozita yndyrnash në pjesën e barkut.

Posted in Uncategorized

Studim – rrezikshmëria e barkut të madh

E Premte, 31 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Njeriu është mirë të provojë herë pas here ushqime të shijshme, por një studim paralajmëron rreth mbi-kënaqësisë. Studimi nga Klinika Mayo sjell një lajm të keq për ata që kanë depozita yndyrnash në pjesën e barkut.

Posted in Uncategorized

Mbipesha dhe rikthimi i kancerit të gjirit

E Martë, 28 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Gratë mbipeshë përballen me rritjen e rrezikut për përsëritjen e kancerit të gjirit.

Posted in Uncategorized

Mbipesha dhe rikthimi i kancerit të gjirit

E Martë, 28 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Gratë mbipeshë përballen me rritjen e rrezikut për përsëritjen e kancerit të gjirit.

Posted in Uncategorized

Kur mjeku refuzon pacientin

E Martë, 28 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës I sëmuri ka të drejtë të zgjedhë mjekun e vet. Por a ka të drejtë mjeku të zgjedhë  pacientin –  të mos e pranojë atë?

Posted in Uncategorized

Kur mjeku refuzon pacientin

E Martë, 28 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës I sëmuri ka të drejtë të zgjedhë mjekun e vet. Por a ka të drejtë mjeku të zgjedhë  pacientin –  të mos e pranojë atë?

Posted in Uncategorized

Antibiotikët dhe mbipesha e foshnjeve

E Premte, 24 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një vështrim mbi antibiotikët dhe foshnjet.

Posted in Uncategorized

Antibiotikët dhe mbipesha e foshnjeve

E Premte, 24 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një vështrim mbi antibiotikët dhe foshnjet.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

August 2012
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031