Showing Archived Posts

Aksidente në rritje nga ecja e hutuar

E Mërkurë, 01 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Raportet nga dhomat e urgjencës në spitalet amerikane tregojnë se trajtimet për rastet e lëndimeve si pasojë e ecjes pa vemendje në rrugë janë 4 fishuar gjatë 7 vjetëve të fundit.

Posted in Uncategorized

Shikimi dhe rrëzimet mes të moshuarve

E Mërkurë, 01 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimi i botuar në revistën e shoqatës amerikane të mjekësisë vendos një lidhje midis shikimit dhe rrëzimeve mes të moshuarve. Studimi tregon se operimi i perdes së syrit ose kataraktës, mund të shpëtojë jetën e tyre.

Posted in Uncategorized

Shikimi dhe rrëzimet mes të moshuarve

E Mërkurë, 01 Gusht 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimi i botuar në revistën e shoqatës amerikane të mjekësisë vendos një lidhje midis shikimit dhe rrëzimeve mes të moshuarve. Studimi tregon se operimi i perdes së syrit ose kataraktës, mund të shpëtojë jetën e tyre.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

August 2012
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031