Showing Archived Posts

  • Page 2 of 2
  • <
  • 1
  • 2

Autizmi dhe Shtatzënia

E Martë, 13 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Qendra amerikane për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve (CDC) raporton se 1 në 88 fëmijë diagnostikohet me autizëm. Por tani një studim i ri thotë se nënat që preken nga gripi gjatë shtatzënisë mund të jenë dy herë më në rrezik për të lindur një fëmijë me autizëm.

Posted in Uncategorized

Autizmi dhe Shtatzënia

E Martë, 13 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Qendra amerikane për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve (CDC) raporton se 1 në 88 fëmijë diagnostikohet me autizëm. Por tani një studim i ri thotë se nënat që preken nga gripi gjatë shtatzënisë mund të jenë dy herë më në rrezik për të lindur një fëmijë me autizëm.

Posted in Uncategorized

Dimri dhe goditjet në zemër

E Diel, 11 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Për të shpëtuar nga bora e shiu i ftohtë, shumë njerëz parapëlqejnë rajonet me klimë të ngrohtë. Por një studim i ri thotë se ata mund t’i shmangen të ftohtit por jo goditjeve në zemër.

Posted in Uncategorized

Dimri dhe goditjet në zemër

E Diel, 11 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Për të shpëtuar nga bora e shiu i ftohtë, shumë njerëz parapëlqejnë rajonet me klimë të ngrohtë. Por një studim i ri thotë se ata mund t’i shmangen të ftohtit por jo goditjeve në zemër.

Posted in Uncategorized

Shpërdorimi i alkoholit varet sa larg ndodhet pijetorja

E Premte, 09 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kur njeriu mbaron një punë, ka të ngjarë të pijë një gotë – nga gëzimi ose nga lodhja, stresi a dështimi. Dhe kështu lind pyetja; A mund t’a teprojë njeriu në të pirë nëse e ka shtëpinë afër një bari?

Posted in Uncategorized

Kostoja e goditjeve në zemër

E Martë, 06 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kostoja më shkatërruese e goditjeve në zemër dihet që është vuajtja njerëzore.

Posted in Uncategorized

Kostoja e goditjeve në zemër

E Martë, 06 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kostoja më shkatërruese e goditjeve në zemër dihet që është vuajtja njerëzore.

Posted in Uncategorized

Sa kripë duhet të konsumojë njeriu në ditë?

E Diel, 04 Nëntor 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Mes ekspertëve ekzistojnë disa mospajtime rreth sasisë së kripës në ushqime. Tani një shoqatë e rëndësishme mjekësore ka ndërhyrë në këtë debat duke shprehur opinion e fundit.

Posted in Uncategorized

Sa kripë duhet të konsumojë njeriu në ditë?

E Diel, 04 Nëntor 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Mes ekspertëve ekzistojnë disa mospajtime rreth sasisë së kripës në ushqime. Tani një shoqatë e rëndësishme mjekësore ka ndërhyrë në këtë debat duke shprehur opinion e fundit.

Posted in Uncategorized

Që pesha e humbur të mos kthehet

E Premte, 02 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Dihet se shumë dieta ndihmojnë për të rënë nga pesha, por sfida është që pesha e humbur të mos kthehet.

Posted in Uncategorized
  • Page 2 of 2
  • <
  • 1
  • 2

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

November 2012
M T W T F S S
« Oct   Dec »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930