Showing Archived Posts

Gjuha, pasuria dhe shëndeti

E Shtunë, 23 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Për disa, e ardhmja është fat, të tjerë thonë se ajo paracaktohet nga sjellja në të tashmen.

Posted in Uncategorized

Gjuha, pasuria dhe shëndeti

E Shtunë, 23 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Për disa, e ardhmja është fat, të tjerë thonë se ajo paracaktohet nga sjellja në të tashmen.

Posted in Uncategorized

Pijet me sheqer lidhen me shkallën e vdekshmërisë

E Mërkurë, 20 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Përpjekja e qytetit të Nju Jorkut për të kufizuar madhësinë e gotave me pije të ëmbëla u kthye në betejë gjyqësore.

Posted in Uncategorized

Shtatë hapa për të përgjysmuar rrezikun e kancerit

E Martë, 19 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri jep disa këshilla për të ulur rezikun e kancerit.

Posted in Uncategorized

Shtatë hapa për të përgjysmuar rrezikun e kancerit

E Martë, 19 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri jep disa këshilla për të ulur rezikun e kancerit.

Posted in Uncategorized

Melanoma po përhapet mes moshave të reja

E Diel, 17 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Melanoma … Forma më e rrezikshme e kancerit të lëkurës diagnostikohet në mënyrë tipike midis moshes 45 deri 55.

Posted in Uncategorized

Melanoma po përhapet mes moshave të reja

E Diel, 17 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Melanoma … Forma më e rrezikshme e kancerit të lëkurës diagnostikohet në mënyrë tipike midis moshes 45 deri 55.

Posted in Uncategorized

Çaj jeshil dhe kafeja zvogëlojnë rrezikun e goditjeve në tru

E Shtunë, 16 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimet e mëparshme kanë gjetur se çaji jeshil ul rrezikun e sëmundjes së zemrës.

Posted in Uncategorized

Çaj jeshil dhe kafeja zvogëlojnë rrezikun e goditjeve në tru

E Shtunë, 16 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimet e mëparshme kanë gjetur se çaji jeshil ul rrezikun e sëmundjes së zemrës.

Posted in Uncategorized

Rrezatimi kundër kancerit të gjirit lë pasoja në zemër

E Shtunë, 16 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Çdo e mirë ka një të keqe – një terapi efektive për një sëmundje – gjithashtu vjen me një çmim – rrit rrezikun për një tjetër sëmundje po vdekjeprurëse.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

March 2013
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031