Showing Archived Posts

Efekti i ndryshimit të paparashikuar

E Diel, 02 Qershor 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Njerëzit, si qeniet e tjera, i krahasojnë gjërat. Njeriu kujdeset jo vetëm sesa mirë është, por nëse është më mirë apo më keq sesa të tjerët për rreth, ose më mirë sesa ishte vitin e kaluar. Shkencëtarët tani thonë se krahasime të tilla mund t’u japin individëve një avantazh për […]

Posted in Uncategorized

Efekti i ndryshimit të paparashikuar

E Diel, 02 Qershor 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Njerëzit, si qeniet e tjera, i krahasojnë gjërat. Njeriu kujdeset jo vetëm sesa mirë është, por nëse është më mirë apo më keq sesa të tjerët për rreth, ose më mirë sesa ishte vitin e kaluar. Shkencëtarët tani thonë se krahasime të tilla mund t’u japin individëve një avantazh për […]

Posted in Uncategorized

Kalciumi ul rrezikun e vdekjes për gratë

E Diel, 02 Qershor 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Edhe pse kalciumi (Ca) është një prej shtojcave më të zakonshme dietetike, dobia e tij shpesh është debatuar.

Posted in Uncategorized

Kalciumi ul rrezikun e vdekjes për gratë

E Diel, 02 Qershor 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Edhe pse kalciumi (Ca) është një prej shtojcave më të zakonshme dietetike, dobia e tij shpesh është debatuar.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2013
M T W T F S S
« May   Jul »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930