Showing Archived Posts

  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >

SHBA – Foshnja 9 muajshe nga Shqipëria operohet me sukses

E Martë, 27 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një foshnje shqiptare iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjike në SHBA, shkruan sot (27 gusht) gazeta Journal & Courier në West Lafayette të shtetit Indiana.

Posted in Uncategorized

SHBA – Foshnja 9 muajshe nga Shqipëria operohet me sukses

E Martë, 27 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një foshnje shqiptare iu nënshtrua një ndërhyrje kirurgjike në SHBA, shkruan sot (27 gusht) gazeta Journal & Courier në West Lafayette të shtetit Indiana.

Posted in Uncategorized

Shija dhe Ushqimi

E Mërkurë, 21 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ushqimi është pjesë e përditshme e jetës – ende plot mistere – që filloi si domosdoshmëri, u bë pasion dhe e bëri njeriun atë që është sot

Posted in Uncategorized

Shija dhe Ushqimi

E Mërkurë, 21 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ushqimi është pjesë e përditshme e jetës – ende plot mistere – që filloi si domosdoshmëri, u bë pasion dhe e bëri njeriun atë që është sot

Posted in Uncategorized

Rastet e vdekjes nga mbipesha

E Hënë, 19 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Eshtë thënë edhe më parë, se mbipesha është e keqe për shëndetin. Por a mund të jetë ajo më e keqe sesa mendohet?

Posted in Uncategorized

Rastet e vdekjes nga mbipesha

E Hënë, 19 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Eshtë thënë edhe më parë, se mbipesha është e keqe për shëndetin. Por a mund të jetë ajo më e keqe sesa mendohet?

Posted in Uncategorized

Facebook dhe dëshpërim

E Enjte, 15 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kush mendon se Facebook-u është mënyrë e mirë për të qëndruar në kontakt me miqtë, nuk është vetëm. Më shumë se një miliard njerëz përdorin këtë rrjet shoqërimi virtual.

Posted in Uncategorized

Njohja e herëshme e aftësive të kufizuara për të lexuar

E Mërkurë, 14 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Si mundet prindërit të marrin ndihmë për të lexuar për fëmijët e tyre nëse askush nuk u thotë se ata kanë nevojë për ndihmë?

Posted in Uncategorized

Njohja e herëshme e aftësive të kufizuara për të lexuar

E Mërkurë, 14 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Si mundet prindërit të marrin ndihmë për të lexuar për fëmijët e tyre nëse askush nuk u thotë se ata kanë nevojë për ndihmë?

Posted in Uncategorized

Fëmijët, dhimbjet e barkut dhe depresioni

E Martë, 13 Gusht 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Nëse fëmija ka dhimbje të shpeshta barku, kjo mund të jetë shenjë e problemeve të shëndetit mendor në të ardhmen. Dhimbja e barkut është ankesë e zakonshme nga një fëmijë.

Posted in Uncategorized
  • Page 1 of 2
  • 1
  • 2
  • >

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

August 2013
M T W T F S S
« Jul   Sep »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031