Top i shfryrë

E Shtunë, 24 Janar 2015
Leave a comment

ballPasi një inspektim zbuloi se disa footbollistë kishin përdorur topa të fryrë pak gjatë ndeshjes finale të futbollit amerikan, shumë njerëz filluan të pyesin nëse këta topa i dhanë avantazh të padrejtë skuadrës Patriots të Nju Englandit ndaj Cots të Indianapolisit.

Duket zhurmë pak për asgjë. Një top që është më pak i fryrë është më lehtë të deformohet, duke e bërë më të lehtë kapjen me dorë dhe është është më lehtë për ta hedhur dhe për ta pritur.

Pesha e një topi të fryrë pak në krahasim  me një top të fryrë plotësisht është thuajse e pallogaritëshme në ndikim.

Lojtarët e skuadrës Patriots kanë mohuar çdo keqbërje.

Në konferencë shtypi ata thanë se ishin përgatitur për lojën dhe nuk kishin pasur ndonjë dijeni mbi gjendjen e topave. Megjithatë, debatet mbi etikën e çështjes duket se do të vazhdojnë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

January 2015
M T W T F S S
« Dec   Feb »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031