Showing Archived Posts

Kur sytë i shërbejnë stomakut

E Shtunë, 28 Mars 2015
Leave a comment

Shqisat e të parit nuk janë vetëm për të dhënë një pamje të asaj që ndodh në botë; ato afektohen nga ajo që ndodh në kokë.

Posted in Psikologji, Shkencë

Shkencë: Evoluimi i njeriut

E Shtunë, 28 Mars 2015
Leave a comment

Një nga teoritë mbizotëruese të evolucionit është se paraardhësi i njeriut, Homo, evoluoi nga një qenie e vogël, u rrit në shtat e në peshë, u ngrit në këmbë, emigroi jashtë Afrikës dhe kolonizoi Euroazinë. Këta njerëz ishin mesatarisht më pak se 150cm të lartë, nën 50 kg, dhe emigruan 1 milion e 777 mijë […]

Posted in Shkencë, Udhëtim

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

March 2015
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031