Showing Archived Posts

A mund të shkohet në qendër të Tokës?

E Shtunë, 04 Prill 2015
Leave a comment

Mund të imagjinohet një ditë kur njerëzit do të udhëtojnë lirisht në planetet fqinje: dhe të përdorin teleskopë të fuqishëm për të mësuar në lidhje me yjet e afërta; një ditë, me siguri ata do të shqyrtojnë çdo pëllëmbë e thellësi të oqeanit, si dhe të gjitha pyjet më të dendur. Të gjitha këto edhe […]

Tags: , Posted in Shkencë

Si vdesin diktatorët?

E Shtunë, 04 Prill 2015
Leave a comment

Jetojnë me shpatë, vdesin nga shpata? Për diktatorët, kjo fjalë e urtë është jo plotësisht gënjeshtër. Në fakt, diktatorët kanë më shumë të ngjarë të vdesin në shtrat nga pleqëria ose sëmundje se sa nga duart e një populli të zemëruar. Vështrimi në histori gjen se 60 për qind e tiranëve kanë vdekur natyrëshëm.

Posted in Histori

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

April 2015
M T W T F S S
« Mar   May »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930