Mburrja

E Shtunë, 23 Maj 2015
Leave a comment

stopMburrja është shenjë dobësie. Vetëm ata që janë të pasigurt mburrem për të bindur veten për suksesin e rremë.  Edhe në se me të vërtetë shkëlqen, me mburrje hedh poshtë çka fitove.

Njerëzit që mburrem duan të duken mirë, dhe vazhdojnë të mburrem, sepse nuk e kuptojnë se si të tjerët i perceptojnë.

Çdo llogari në Facebook dhe Twitter është mundësi për njerëzit të mburren. Studimet tregojnë se mburrja mund të jetë një mbetje nga fëmijëria, kur prindërit vlerësojnë për gjithçka fëmijët e tyre, dhe i bëjnë të ndjehen krenarë për çdo zhgarravinë, duke i varur me magnet në frigorifer.

Dy njerëz që mburren i ngjajnë anëve të së njëjtës monedhës; të dy përpiqen për të monopolizuar, ty.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

May 2015
M T W T F S S
« Apr    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031