Showing Archived Posts

Qëndrimi ulur dhe gratë e moshuara

E Premte, 12 Prill 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Dëshmi të reja se qëndrimi ulur dëmton shëndetin, veçanërisht të grave të moshuara.

Posted in Uncategorized

Qëndrimi ulur dhe gratë e moshuara

E Premte, 12 Prill 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Dëshmi të reja se qëndrimi ulur dëmton shëndetin, veçanërisht të grave të moshuara.

Posted in Uncategorized

Të qenit aktiv paracaktohet nga tiparet gjenetike

E Martë, 09 Prill 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimet tregojnë se 97 për qind e të rriturve amerikanë kryejnë më pak se 30 minuta ushtrime fizike në ditë – 30 minuta është koha minimale e rekomanduar për shëndet të mirë.

Posted in Uncategorized

Shpresë e re për trajtimin e kancerit të trurit

E Diel, 07 Prill 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i vogël po nxit shpresa të mëdha për disa pacientë me një lloj shumë agresiv të kancerit të trurit.

Posted in Uncategorized

Shpresë e re për trajtimin e kancerit të trurit

E Diel, 07 Prill 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i vogël po nxit shpresa të mëdha për disa pacientë me një lloj shumë agresiv të kancerit të trurit.

Posted in Uncategorized

Pse vrapon, kur mjafton të ecësh?

E Premte, 05 Prill 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Vrapim apo ecje? Cila prej të dyjave është më mirë për shëndetin?

Posted in Uncategorized

Pse vrapon, kur mjafton të ecësh?

E Premte, 05 Prill 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Vrapim apo ecje? Cila prej të dyjave është më mirë për shëndetin?

Posted in Uncategorized

Fenomenet paranormale – imagjinatë apo realitet?

E Martë, 02 Prill 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shikimi i një drite në tunel, ndjenja e kalimit në një tjetër realitet ose dalja nga trupi, janë tipare të fenomeneve komplekse të njohura si “përvojë pranë vdekjes”. Disa thonë se këto fenomene janë prodhime fiziologjike, të tjerë këmbëngulin ato se janë psikologjike.

Posted in Uncategorized

Udhëzime për të ulur 33 % rrezikun e vdekjes

E Premte, 29 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Vdekja është gjëja më e sigurt në jetë – askush nuk mund t’i shmanget.

Posted in Uncategorized

Udhëzime për të ulur 33 % rrezikun e vdekjes

E Premte, 29 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Vdekja është gjëja më e sigurt në jetë – askush nuk mund t’i shmanget.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

August 2020
M T W T F S S
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31