Showing Archived Posts

Pijet me sheqer lidhen me shkallën e vdekshmërisë

E Mërkurë, 20 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Përpjekja e qytetit të Nju Jorkut për të kufizuar madhësinë e gotave me pije të ëmbëla u kthye në betejë gjyqësore.

Posted in Uncategorized

Shtatë hapa për të përgjysmuar rrezikun e kancerit

E Martë, 19 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri jep disa këshilla për të ulur rezikun e kancerit.

Posted in Uncategorized

Shtatë hapa për të përgjysmuar rrezikun e kancerit

E Martë, 19 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një studim i ri jep disa këshilla për të ulur rezikun e kancerit.

Posted in Uncategorized

Melanoma po përhapet mes moshave të reja

E Diel, 17 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Melanoma … Forma më e rrezikshme e kancerit të lëkurës diagnostikohet në mënyrë tipike midis moshes 45 deri 55.

Posted in Uncategorized

Melanoma po përhapet mes moshave të reja

E Diel, 17 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Melanoma … Forma më e rrezikshme e kancerit të lëkurës diagnostikohet në mënyrë tipike midis moshes 45 deri 55.

Posted in Uncategorized

Çaj jeshil dhe kafeja zvogëlojnë rrezikun e goditjeve në tru

E Shtunë, 16 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimet e mëparshme kanë gjetur se çaji jeshil ul rrezikun e sëmundjes së zemrës.

Posted in Uncategorized

Çaj jeshil dhe kafeja zvogëlojnë rrezikun e goditjeve në tru

E Shtunë, 16 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Studimet e mëparshme kanë gjetur se çaji jeshil ul rrezikun e sëmundjes së zemrës.

Posted in Uncategorized

Rrezatimi kundër kancerit të gjirit lë pasoja në zemër

E Shtunë, 16 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Çdo e mirë ka një të keqe – një terapi efektive për një sëmundje – gjithashtu vjen me një çmim – rrit rrezikun për një tjetër sëmundje po vdekjeprurëse.

Posted in Uncategorized

Përfitimet nga lënia e duhanit

E Mërkurë, 13 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë duhanpirës shqetësohen se po të lenë duhanin ata shtojnë peshë. Për personat me diabet të tipit 2, mbipesha pas lënies së duhanit mund keqësojë sëmundjen dhe të rrisë rrezikun e sëmundjeve të tjera. Dihet se kontrolli i peshës është faktor kyç në menaxhimin e diabetit dhe parandalimin e goditjeve […]

Posted in Uncategorized

Përfitimet nga lënia e duhanit

E Mërkurë, 13 Mars 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shumë duhanpirës shqetësohen se po të lenë duhanin ata shtojnë peshë. Për personat me diabet të tipit 2, mbipesha pas lënies së duhanit mund keqësojë sëmundjen dhe të rrisë rrezikun e sëmundjeve të tjera. Dihet se kontrolli i peshës është faktor kyç në menaxhimin e diabetit dhe parandalimin e goditjeve […]

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

April 2021
M T W T F S S
« May    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930