Showing Archived Posts

Zbulohet një sistem i ri planetar

E Shtunë, 05 Janar 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Një ekip ndërkombëtar astronomësh ka zbuluar se Tau Ceti, një nga yjet më të afërt me Tokën, mund të përmbajë 5 planete a sistem planetesh, mundësisht të banueshëm.

Posted in Uncategorized

Cila ndodhi e para; ecja në këmbë apo këmba-dorës?

E Mërkurë, 02 Janar 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ideja tradicionale se paraardhësit e njeriut të sotëm zbritën këmbë-e-duar nga pemët dhe gradualisht filluan të ecin drejt në dy këmbë mund të jetë tepër e thjeshtuar.

Posted in Uncategorized

Teknologji – dy rekorde në skaje të kundërta

E Martë, 01 Janar 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkenca dhe Teknologjia shënuan disa arritje në vitin 2012, edhe në sajë të njerëzve të gatshëm për të rrezikuar jetën dhe shëndetin e tyre.

Posted in Uncategorized

Teknologji – dy rekorde në skaje të kundërta

E Martë, 01 Janar 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Shkenca dhe Teknologjia shënuan disa arritje në vitin 2012, edhe në sajë të njerëzve të gatshëm për të rrezikuar jetën dhe shëndetin e tyre.

Posted in Uncategorized

Kanceri në zorrë dhe gabimet gjenetike

E Martë, 01 Janar 2013
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Disa të gabimet rralla në dy gjene të ADN-së lidhen ngushtë me kancerin e zorrëve.

Posted in Uncategorized

2012 blog in review

E Diel, 30 Dhjetor 2012
Leave a comment

2012 – blog in review The WordPress.com stats helper monkeys prepared a 2012 annual report for this blog. 

Posted in Uncategorized

2012 blog in review

E Diel, 30 Dhjetor 2012
Leave a comment

2012 – blog in review The WordPress.com stats helper monkeys prepared a 2012 annual report for this blog. 

Posted in Uncategorized

Impulsi i njeriut të mirë

E Diel, 30 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Pse njerëzit veprojnë bujarisht pa ndonjë përfitim të dukshëm personal është mister. Kështu edhe tek kafshët.

Posted in Uncategorized

Impulsi i njeriut të mirë

E Diel, 30 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Pse njerëzit veprojnë bujarisht pa ndonjë përfitim të dukshëm personal është mister. Kështu edhe tek kafshët.

Posted in Uncategorized

Njerëzit ende në zhvillim

E Shtunë, 29 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kur është fjala për të ardhmen e njerëzimit, studime të reja sjellin dëshmi se forcat natyrore të evolucionit vazhdojnë t’i japin formë njerëzimit.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2021
M T W T F S S
« May    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930