Showing Archived Posts

Pasardhës të bujqve a gjuetarëve, jemi ne?

E Mërkurë, 26 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Gjatë vitit 2012, shkenca botërore u përqëndrua edhe në Shqipëri. Për shembull, në muajin prill, një grup shkencëtarësh arkeologë e antropologë nga Universiteti i Cincinnatit (SHBA) zbuloi vendbanimin bujqësor më të hershëm në Evropë, në Vashtëmi (Shqipëria juglindore).

Posted in Uncategorized

Pasardhës të bujqve a gjuetarëve, jemi ne?

E Mërkurë, 26 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Gjatë vitit 2012, shkenca botërore u përqëndrua edhe në Shqipëri. Për shembull, në muajin prill, një grup shkencëtarësh arkeologë e antropologë nga Universiteti i Cincinnatit (SHBA) zbuloi vendbanimin bujqësor më të hershëm në Evropë, në Vashtëmi (Shqipëria juglindore).

Posted in Uncategorized

Historia përballë zhvillimit

E Martë, 25 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Pak vetë e dinë se piramida e Keopsit dhe dy piramida të tjera në pllajën e Gizës në Egjipt për pak sa nuk u rrënuan qëllimisht rreth 170 vjet më parë.

Posted in Uncategorized

Historia përballë zhvillimit

E Martë, 25 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Pak vetë e dinë se piramida e Keopsit dhe dy piramida të tjera në pllajën e Gizës në Egjipt për pak sa nuk u rrënuan qëllimisht rreth 170 vjet më parë.

Posted in Uncategorized

Sa kushton një alergji?

E Shtunë, 22 Dhjetor 2012
Leave a comment

Alergjia ushqimore mund të jetë e vështirë për një fëmijë dhe e kushtueshme për prindin.

Posted in Uncategorized

Këshilla për festa të shëndetëshme

E Premte, 21 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Atmosfera e festave të fundvitit (Krishtlindjet dhe Viti i Ri) është e pranishme. Miliona njerëz nisen në udhëtim me tren, aeroplan, automobilë, për të festuar bashkë me miqtë, të dashurit a të afërmit e tyre.

Posted in Uncategorized

Këshilla për festa të shëndetëshme

E Premte, 21 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Atmosfera e festave të fundvitit (Krishtlindjet dhe Viti i Ri) është e pranishme. Miliona njerëz nisen në udhëtim me tren, aeroplan, automobilë, për të festuar bashkë me miqtë, të dashurit a të afërmit e tyre.

Posted in Uncategorized

A mund të parashikohet jetëgjatësia?

E Premte, 21 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Njerëzit shpesh pyesin veten se sa gjatë do të jetojnë.

Posted in Uncategorized

A mund të parashikohet jetëgjatësia?

E Premte, 21 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Njerëzit shpesh pyesin veten se sa gjatë do të jetojnë.

Posted in Uncategorized

Festat, dhuratat dhe personi brenda vetes

E Mërkurë, 19 Dhjetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Ndërsa festat e fund-vitit po afrojnë, shumë njerëz mendojnë se çfarë të blejnë për të dashurit e tyre, ose për veten. Shtrohet pyetja; cila është psikologjia që qëndron pas blerjes së dhuratës?

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

May 2021
M T W T F S S
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31