Showing Archived Posts

Dimri dhe goditjet në zemër

E Diel, 11 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Për të shpëtuar nga bora e shiu i ftohtë, shumë njerëz parapëlqejnë rajonet me klimë të ngrohtë. Por një studim i ri thotë se ata mund t’i shmangen të ftohtit por jo goditjeve në zemër.

Posted in Uncategorized

Dimri dhe goditjet në zemër

E Diel, 11 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Për të shpëtuar nga bora e shiu i ftohtë, shumë njerëz parapëlqejnë rajonet me klimë të ngrohtë. Por një studim i ri thotë se ata mund t’i shmangen të ftohtit por jo goditjeve në zemër.

Posted in Uncategorized

Shpërdorimi i alkoholit varet sa larg ndodhet pijetorja

E Premte, 09 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kur njeriu mbaron një punë, ka të ngjarë të pijë një gotë – nga gëzimi ose nga lodhja, stresi a dështimi. Dhe kështu lind pyetja; A mund t’a teprojë njeriu në të pirë nëse e ka shtëpinë afër një bari?

Posted in Uncategorized

Kostoja e goditjeve në zemër

E Martë, 06 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kostoja më shkatërruese e goditjeve në zemër dihet që është vuajtja njerëzore.

Posted in Uncategorized

Kostoja e goditjeve në zemër

E Martë, 06 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Kostoja më shkatërruese e goditjeve në zemër dihet që është vuajtja njerëzore.

Posted in Uncategorized

Sa kripë duhet të konsumojë njeriu në ditë?

E Diel, 04 Nëntor 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Mes ekspertëve ekzistojnë disa mospajtime rreth sasisë së kripës në ushqime. Tani një shoqatë e rëndësishme mjekësore ka ndërhyrë në këtë debat duke shprehur opinion e fundit.

Posted in Uncategorized

Sa kripë duhet të konsumojë njeriu në ditë?

E Diel, 04 Nëntor 2012
1 comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Mes ekspertëve ekzistojnë disa mospajtime rreth sasisë së kripës në ushqime. Tani një shoqatë e rëndësishme mjekësore ka ndërhyrë në këtë debat duke shprehur opinion e fundit.

Posted in Uncategorized

Që pesha e humbur të mos kthehet

E Premte, 02 Nëntor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Dihet se shumë dieta ndihmojnë për të rënë nga pesha, por sfida është që pesha e humbur të mos kthehet.

Posted in Uncategorized

Helmimet nga ushqimi

E Mërkurë, 31 Tetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Këto janë disa hapa që njeriu duhet të marrë për të shmangur helmimin nga ushqimet në rastet e ndërprerjes së rrymës elektrike.

Posted in Uncategorized

Helmimet nga ushqimi

E Mërkurë, 31 Tetor 2012
Leave a comment

Astrit Lulushi, Zëri i Amerikës Këto janë disa hapa që njeriu duhet të marrë për të shmangur helmimin nga ushqimet në rastet e ndërprerjes së rrymës elektrike.

Posted in Uncategorized

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2021
M T W T F S S
« May    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930