Showing Archived Posts

Shkencë: Bota sot dhe njeriu i parë

E Mërkurë, 25 Shkurt 2015
2 comments

Katastrofa Toba ishte një shpërthim super-vullkanik rreth 77-mijë vjet më parë në vendin ku sot ndodhet liqeni Toba, në Sumatra, Indonezi; Toba është një nga shpërthimet më të mëdha që ka ndodhur në planetin Tokë (100 herë më i madh se shpërthimi më 1815, në Tambora në Indonezi, i cili shkaktoi “Vitin pa verë” më […]

Rreth autorit

Rreth autorit

brainAstrit Lulushi shkruan a sjell njoftime mbi zhvillime në mjekësi, shkencë e fusha të tjera.

Të gjitha informatat në këtë blog jane vetëm për njohuri të përgjithshme dhe jo për zëvendësim të këshillave mjekësore dhe trajtimeve për kushte të veçanta shëndetësore, për të cilat ju duhet të konsultoheni me mjekun tuaj. Lidhje të jashtme website ofruar në këtë blog janë të destinuara për lehtësi sqarimi dhe vetëm për qëllime informative.

Kalendar

June 2024
M T W T F S S
« May    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930