21-ви февруари, 2012

Posted February 21st, 2012 at 8:43 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Russia Alpine Skiing World Cup"

Алексис Пинтуро од Франција победи во паралелен слалом на мажи во Москва. (Reuters)

"Belgium Carnival"

Карневал во Бинч, Белгија. (AP)

"Nepal Gunness Record Shortest"

72-годишен Непалец Чандра Бадур Данги вели дека е најнизок во светот со висина од 56 сантиметри. (AFP)

"France Strauss-Kahn"

Доминик Штраус-Кан, поранешен шеф на ММФ, влегува на сослушување во Лил во врска со нов можен скандал. (Reuters)

"Afghanistan Unrest"

Протести во Авганистан заради наводно палење на книги на Коран од страна на американски војници. (AFP)

"Tibet New Year"

Тибетски жени се молат во манастир. (Reuters)

"India Poland Italy Olympic Field Hockey Qualifier"

Гледач следи хокеарски натпревар меѓу Италија и Полска за квалификации за Олимпијада, во Њу Делхи, Индија. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives