22-ри февруари, 2012

Posted February 22nd, 2012 at 8:05 pm (UTC+0)
Leave a comment

"US Republican Romney"

Републикански претседателски кандидати на кампања во Аризона. (AFP)

"Argentina Train Accident"

Акција на спасување по железничката несреќа во Буенос Аирес, Аргентина. (AP)

"Yemen Protest"

Протестант во Јемен бара претседателот да одговара пред суд. (AP)

"Tibet New Year"

Калуѓер на одбележувањето на Тибетската Нова година. (Reuters)

"Afghanistan Unrest"

Протести во Џалалабад заради палење на Коранот. (AP)

"Burma Monks Statues"

Статуи на будистички монаси близу бурмиската граница со Тајланд (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives