29 февруари, 2012

Posted February 29th, 2012 at 8:26 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Nicaraqua Schoolchildren"

Околу 5.000 деца од Никарагва добиле компјутери од фондацијата Замора-Теран. (Reuters)

"South Korea Independence Movement Day"

Јужнокорејци во традиционална облека на церемонија за одбележување на Денот на независноста од јапонска колонизација. (AP)

"Kuwait parliament"

Дебата за ситуацијата во Сирија на седница на Националното собрание на Кувајт. (AP)

"Syria"

Погреб на лице лојално на претседателот Башар Ал Асад, во Идлиб. (Reuters)

"Ukraine"

Жена во Севастопол, Украина. (Reuters)

"Severe Weather Missouri"

Скршени прозорци на хотелот Хилтон во Брансон, Мисури, САД, од големо невреме. (AP)

"Bangladesh"

Стопало на деветгодишник додека поправа автомобил во Бангладеш. (Reuters)

"Spain Protest"

Демонстрации во Барселона, Шпанија, заради кратење на средства за образованието. (AP)

"Germany Sea Turtle"

Зелена морска желка во аквариум во Западна Германија. (AFP)

"Paris Fashion Guy Laroche"

Недела на модата во Париз, Франција. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

February 2012
M T W T F S S
    Mar »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829  

Archives