1 март, 2012

Posted March 1st, 2012 at 8:30 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Germany Biathlon World Championships"

Околу 3.000 гледачи следат биетлон во Руполдинг, Германија. (AP)

"Croatia Austria"

Член на хрватската почесна гарда го прескокнува црвениот тепих пред посетата на австрискиот претседател Хајнц Фишер, во Загреб. (AP)

"Sudan South Sudan Migration"

Жена од Јужен Судан чека воз да ја врати дома, што го организирала Организацијата за миграции во Картум. (AFP)

"BRITAIN ROYALS"

Кралицата Елизабета Втора ги разгледува подароците добиени од продавница Fortnum and Mason во централен Лондон. (AP)

"South Korea Japan"

Учесници на церемонијата за одбележување 93 години независност од Јапонија го слушаат говорот на претседателот на Јужна Кореја Ли Мјанг-бак, во Сеул. (AP)

"Seychelles Cruise Ship Fire"

Патници на брод за крстарење Коста Алегра си го бараат багажот по пристигнување на Сејшелските острови по инцидентот во кој бродот бил онеспособен да го продолжи патувањето. (AP)

"Jordan Snow"

Луѓе играат во снег, во Аман, Јордан. (Reuters)

"Severe Weather Illinois"

Црква во Илиноис во урнатини по торнадо. (AP)

"Germany Makeup Artist"

Тенорот Флоријан Симсон позира по трансформирањето во крап, во Дизелдорф, западна Германија. (AFP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives