2 март, 2012

Posted March 2nd, 2012 at 8:25 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Iran Vote"

Иранка со лична карта чека да гласа, јужно од Техеран. (AFP)

"Greece Financial Crisis"

Луѓе се редат да купат компири на универзитет во Солун, Грција. (Reuters)

"India Holi Festival"

Студенти со обоени лица го слават фестивалот на бојата во индискиот град Чандигар. (Reuters)

"Russia Tomb of Unknown Soldier"

Почесна гарда се менува пред Гробот на незнајниот јунак до ѕидот на Кремљ во Москва, Русија. (Reuters)

"Brazil Fire"

Пожар во северна Бразилија, Бразил. (Reuters)

"Poland Aviation"

Авион над Краков, Полска. (AP)

"Lebanon Snow"

Човек чисти снег од автомобилот во источен Либан. (Reuters)

"France Wounded Journalist"

Францускиот новинар Едит Бувие на носилка по пристигнување во Париз по известување од Сирија.(Reuters)

"Australia Taylor Swift"

Пејачката Тејлор Свифт од САД на турнеја во Перт, Австралија. (AP)

"UAE Tennis"

Новак Ѓоковиќ на меч со Енди Муреј во Дубаи. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives