March 5, 2012

Posted March 5th, 2012 at 9:04 pm (UTC+0)
Leave a comment

Russia Election Protest

Руската полиција блокира активисти кои протестираат поради изборите. (AP)

 

Venezuela Chavez Health

Мурал во Каракас со претседателот на Венецуела Хуго Чавез и кубанскиот водач Фидел Кастро. (AFP)

 

Indiana Severe Weather

По торнадото - снег: жителите на Марисвил, Индијана не можат да здивнат од временските неволји. (AP)

 

Syria Refugees Lebanon

Сиријка која побегнала од Хомс, на либиско-сириската граница со семејството. (AP)

 

India Holi Festival

Фестивал на боите во Ахмедабад, Индија. (Reuters)

China Great Hall

39-ти Конгрес на националното собрание во Кина. (AP)

 

Ukraine Two-Headed Turtle

Двоглава желка во Природонаучниот музеј во Киев. (AP)

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives