8 март, 2012

Posted March 8th, 2012 at 8:23 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Afghanistan Womens Internet Cafe"

Авганистанка во првото интернет-кафуле во Кабул. (AP)

"Iraq Female Worker"

Жени товарат тули на магаре во фабрика источно од Багдад, Ирак. (Reuters)

"Russian Leaders"

Рускиот претседател Дмитри Медведев и премиерот Владимир Путин на средба во Сочи, јужна Русија. (AP)

"Sun Rise"

Изгрејсонце во Портланд, Орегон, САД, пред соларната бура што доаѓа.(AP)

"Britain Crufts"

Италијански кучиња пристигаат на шоу во Бирмингем, Англија.(AFP)

"Germay Zoo"

Одмор под топлите зраци среде студено време во зоолошка градина во централна Германија. (AP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives