15-ти март, 2012

Posted March 15th, 2012 at 8:20 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Britain Somerset House"

Уметничка инсталација во Лондон. (AP)

"Romania Hungary National Day"

Етнички Унгарци во Романија го прославуваат Националниот ден на Унгарија. (AFP)

"Egypt Protest"

Симпатизeри на фудбалскиот клуб Ахли бараат итна истрага за насилството за време на натпревар во февруари во Порт Саид, кога загинаа навивачи. (Reuters)

"Turkey Syrian Refugees"

Сириски бегалци на сириско-турската граница. (AP)

"Switzerland Austria"

Замокот Вадуз во Лихенштајн. (Reuters)

"Spain Fallas Festival"

Подготовки за пролетниот фестивал во Валенсија, Шпанија. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives