19 март, 2012

Posted March 19th, 2012 at 7:44 pm (UTC+0)
Leave a comment

Cambodia Duch Court

Луѓе присуствуваат на сослушувањето на поранешниот шеф на затворот на Кмер Руж S-21 додека сведочи во суд на периферијата на Пном Пен, Камбоџа.(Reuters)

 

Egypt Coptic Christians

Египетските Христијани се собираат додека чекаат да му оддадат почит на Папа Шенуда III, поглават на египетската коптска христијанска црква, во катедрала во Каиро. (Reuters)

 

France School Shooting

Тинејџер е смируван додека реагира по пукањето во Тулуз, Франција, каде четири лица, од кои тре деца, се убиени и две сериозно ранети кога вооружено лице отворило оган. (AFP)

 

Sri Lanka Monks Protest

Во Коломбо будистички свештеници од Шри Ланка протестираат по потег предводен од САД за цензура на Шри Ланка на тековна сесија на Советот за човекови права на ОН во Женева заради наводните воени кривични дела додека ги задушувале Тамилските бегалци во 2009. (AFP)

 

Afghanistan Kabul Windstorm

Авганистанско семејство шета за време на ветровито невреме во Кабул. (AFP)

 

Kuala Lumpur worker

Работник поправа куќа во предградие на Куала Лумпур, Малезија. (AP)

 

France Japan Book Fair

Деца гледаат мангас, јапонски стрипови, изложени на париски саем на книги, каде се вклучени 40 држави. (AFP)

 

DC Cherry Blossoms

Фестивал на цветањето на црешите во Вашингтон, Д.Ц. (AP)

 

Nice France Promenade

Жена со лицето свртено кон Медитеранското море во Ница, Франција. (AP)

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives