20 март, 2012

Posted March 20th, 2012 at 7:40 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Britain Weather"

Две патки со патчиња на работ на езеро во Паркот Риџентс во Лондон. (AP)

"Afghanistan New Year"

Авганистански музичар свири на инструмент наречен домбура за прослава на персиската Нова година во Кабул. (AP)

"Vietnam Burma"

Единица на виетнамската морнарица од почесната гарда во чест на доаѓањето на бурманскиот претседател Теин Шеин кој доаѓа во Ханој, Виетнам. (AP)

"India Kashmir"

Жена собира дрва од оштетен Чинар по невреме во градина во Шринагар, Индија. (Reuters)

"Greece"

Луѓе на улиците на Монемвасја во пелопонеската област на Грција. (Reuters)

"Kyrgyzstan Traditional Sport"

Киргистански јавачи играат традиционален спорт Бузкаши во Бишкек. (AFP)

"Bahrain Protest"

Анти-владин протестант го враќа солзавецот на полицијата за време на судири во Манама, Бахраин. (Reuters)

"India Daily Life"

Момче собира материјал за рециклирање на отпад во Јаму, Индија. (AP)

"Germany Children Museum"

Осумгодишниот Флорес во музеј во Потсдам, источна Германија. (AFP)

[caption id="attachment_4807" align="aligncenter" width="878" caption="Пчела на првиот ден пролетта во Германија. (AP)"]"Germany Weather"

"Malaysia Fashion"

Креација на малезиски дизајнер на модната ревија на Мерцедес-Бенз во Куала Лумпур. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives