21 март, 2012

Posted March 21st, 2012 at 7:23 pm (UTC+0)
Leave a comment

Mexico Earthquake Aftershocks

Членови на семејство спијат надвор од страв за нови потреси по земјотресот од вторник со јачина од 7.4 степени во Мексико. (AP)

 

Indonesia Fuel Protest

Дим од запалени гуми го покрил студент-протестант за време на демонстрации против владата заради плановите да се крене цената на бензинот во Медан, Северна Суматра, Индонезија. (AP)

 

Ethiopia Migrants Yemen

Етиопски мигранти се одмораат близу транзитен центар каде чекаат на репатријација во западниот јеменски град Харадх, на границата со Саудиска Арабија.(Reuters)

 

Syria Children Jordan

Сириски деца кои пребагале во Јордан со нивните семејства уживаат во забавен парк во Аман. (Reuters)

 

Belgium Crash Funeral

Ковчези на некои од жртвите во автобуска несреќа во Швајцарија за време на церемонија во Белгија од каде се загинатите 28 патници на враќање од скијачко патување во Швајцарија. (Reuters)

 

Burma Suu Kyi Supporters

Поддржувачите на бурманскиот про-демократски лидер Ен Сан Су Чи чекаат таа да пристигне на изборна кампања во Рангун. (Reuters)

 

Shanghai China Aquarium

Посетител гледа медуза во аквариум во Шангај, Кина. (AP)

 

Kyrgyz Nowruz Celebration

Во традиционална облека киргистански девојчиња танцуваат во Бишкек на годишната прослава на Нова Година. (AFP)

 

Georgia Novruz Meal

Луѓе јадат на улица за време на прославата на Нова Година во Тбилиси, Грузија. (Reuters)

 

France Sunrise

Изгрев на сонце на поле во северна Франција.(AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives