22 март, 2012

Posted March 22nd, 2012 at 7:59 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Turkmenistan New Year"

Туркменистанци ја слават Новата Година. (AFP)

"France World Water Day"

Шишиња вода го спелуваат зборот за Светскиот ден на водата, близу Ајфеловата кула, Париз, Франција. (Reuters)

"Kenya Water"

Недостигот на вода продолжува во Најроби, Кенија. (AFP)

"France School Shooting"

Припадници на медиумите го следат апсењето на осомничен за убиство на деца во Тулуз, Франција. (Reuters)

"Philippines Daily Life"

Човек чисти риба во засолниште во Манила, Филипини. (AP)

"Thailand Daily life"

Залез на сонце во Банкок, Тајланд.(AP)

"Afghanistan Agriculture"

Селанец работи на нива близу воената база во Џалалабад, Авганистан. (Reuters)

"India Cucumbers)

Фармер носи краставици на пазар во индискиот град Алахабад. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives