23 март, 2012

Posted March 23rd, 2012 at 7:42 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Egypt Gas Shortage"

Автомобили пред бензиска пумпа во Каиро, Египет. (AP)

"India Coal Scandal"

Индиски работници товарат јаглен кај Јаму, Индија. (AP)

"Yemen Protesters"

Анти-владини протестанти присуствуваат на собир на кој се бара гонење на поранешниот претседател Али Абдула Салех, во Сана. (Reuters)

"France Terror Suspect"

Маскиран полицаец го пребарува станот на Мохамед Мерах во Тулуз, Франција. (AP)

"Germany Weather Spring"

Фармер ја проверува пластичната покривка на поле со аспарагус во централна Германија. (AP)

"Hong Kong Rugby"

Рагби шампионат во Хонг Конг. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives