27 март, 2012

Posted March 27th, 2012 at 7:38 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Indonesia Fuel Hike Protests"

Контејнер со солзавец фрлен од индонезиска полиција експлодира во воздух за време на протест против владиниот план за кревање на цената на бензинот во Џакарта. (AP)

"Japan Tsunami"

Уништени возила од цунами во Ишиномаки, Јапонија, во област оштетена по земјотресот и цунамите на 11 март, 2011. (Reuters)

"Nicolas Sarkozy"

Францускиот претседател и кандидат за реизбор во 2012, Николас Саркози, поздравува локална жителка на посета на средновековен град во западна Франција. (AP)

"Colombia FARC Rebels"

Колумбиска полиција пренесува останки на бунтовници убиени за време на напад во зори на Мета, кај армиската база Апиај во Вилавиченцо. (Reuters)

"South Korea Nuclear Summit"

Од лево кон десно - претседателот на Азербеџан Илхам Алијев, казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбајев, американскиот претседател Барак Обама и јужнокорејскиот претседател Ли Мјан-бак, ги наоѓаат нивните места за групна фотографија на нуклеарниот самит 2012 во Сеул, Јужна Кореја. (AFP)

"China Rainbow"

Виножито се појавува додека туристи сликаат водопад на Жолтата Река во провинцијата Шанжи, Кина. (Reuters)

"Burma Armed Forces Day"

Бурмански војници маршираат на церемонија за одбележување на 67 години на Денот на вооружените сили во Нејпито. (AP)

"U.S. Servicemen"

Американски војници седат по влегување во транспортен авион пред заминување за Авганистан на аеродром близу Бишкек, Киргистан. (Reuters)

"Northern Ireland Titanic"

Надворешен поглед на зградата Титаник Белфаст во Белфаст, Северна Ирска. Шесткатната зграда што ќе биде отворена во април ќе ја раскажува приказната на Титаник, од изградбата до потонувањето пред сто години. (Reuters)

"Belarus Weather"

Девојче на прошетка со куче во парк во Минс, Беларус. (AFP)

"Florida Tennis"

Рафаел Надал од Шпанија ја гледа топката кога го враќа ударот од Кеи Нишикори од Јапонија на шампионат во Бискејн, Флорида. САД. (AP)

"China Fashion"

Манекенка претставува креација од кинеската марка Доверал за време на Неделата на модата во Пекинг. (Reuters)

"NASA Jet Stream"

НАСА успешно лансира пет суб-орбитални ракети утринава од објект во Вирџинија. (NASA/Wallops)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives