28 март, 2012

Posted March 28th, 2012 at 8:10 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Mali Coup"

Луѓе маршираат во поддршка на пучот во Мали. (AP)

"India Ancient Music"

Музичари на концерт во Бангалоре. (AP)

"Taiwan Disaster Drill"

Симулирање на спасување по лизгање на земјиштето во Тајпеи, Тајван. (Reuters)

"India Tibet China Protest"

Тибетски активист приведен на протест од полицијата во Њу Делхи. (AFP)

"Philippines Fire"

Пожарникари гасат пожар во Манила, Филипини. (AFP)

"Lebanon Religion Easter"

Обоени кокошки продавани на пазар во Бејрут, Либан. (AFP)

"Us Californa Flower Fields"

Работник бере џиновски цвеќиња на цветните полиња во Карлсбад, Калифорнија. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives