29 март, 2012

Posted March 29th, 2012 at 7:14 pm (UTC+0)
Leave a comment

"India Tulip Garden"

Ученички од Кашмир во градина на лалиња во Сринагар, Индија. (Reuters)

"Turkey Syria"

Сириски бегалец вее турско знаме седејќи на шатор во бегалски камп на турско-сириската граница. (Reuters)

"Indonesia Fuel Protest"

Полицајци со солзавец растураат студенти-демонстранти пред парламентот во Џакарта, Индонезија. (Reuters)

"Philippines Education"

Средношколци на церемонија на дипломирање во Манила, Филипини. (AFP)

"Turkey Education"

Полиција со солзавец растерува демонстранти на протести заради обидот на владата да донесе нов закон за образованието во Анкара, Турција. (AFP)

"Paraguay Protest"

Илјадници фармери на годишен марш на Националната фармерска федерација барајќи реформи од владата во Парагвај. (AP)

"France Art Exhibition"

Човек гледа скулптури направени од холандскиот скулптор Николаус Герхарт ван Лејден (1420 - 1473) во Нотр-дам музејот во Стразбург, источна Франција. (AFP)

"Britain Belle Epoque Diamon"

Наддавање за накит во Кристи, во Лондон. Се очекува ова парче накит да достигне до 1,5 милион долари. (Reuters)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives