30 Март, 2012

Posted March 30th, 2012 at 6:50 pm (UTC+0)
Leave a comment

"Burma The Vote"

Поддржувачи мавтаат од автомобил за време на кампања на активист за ХИВ и кандидат на партијата Национална лига за демократија, Ан Сан Су Чи, во Рангун, Бурма. (AP)

"Afghanistan Wood"

Авганистанец носи врзоп дрва во провинцијата Кундуз. (AFP)

"Turkey Parliamnet'

Членови на владеачката партија АК и од Партијата на републикански народ во судир за време на дебата во парламентот на Анкара, Турција. (Reuters)

"Somalia Fighting"

Војници на Африканската унија со артилериски оган на фронтот за време на борби јужно од Могадишу, Сомалија. Reuters)

"Spain Holy Week"

Девојчиња во традиционална црна облека на прослава во Севилја, Шпанија.(AFP)

"US Obama"

Посетители за време на полетувањето на хеликоптерот на претседателот Барак Обама од јужниот тревник во Белата куќа, на заминување за Вермонт и Мејн, на кампањски настани. (AP)

"Israel Palestinian Conflict"

Млад Палестинец се искачува на штанд за овошје додека израелски полицаец растерува стотици палестински демонстранти во источен Ерусалим. (AFP)

"Syria Homs in Ruins"

Оштетени згради во Хомс, Сирија. (Reuters)

"Britain Sculptures"

Скулптури наречени Син човек, од Офра Зимбалиста, во јужен Лондон.(Reuters)

"Switzerland Fashion Food"

Гулаби во фустан од чоколадо, во Цирих, Швајцарија. (Reuters)

"Iraq Butterfly"

Пеперутка на цвет во градина во централен Багдад, Ирак. (AFP)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

About

Categories

Calendar

March 2012
M T W T F S S
« Feb   Apr »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  

Archives